SZC logo

Nyíregyházi Szakképzési Centrum

OM kód: 203045/008 | 4400 Nyíregyháza, Család utca 11.

Intézmény logo

NYSZC Zay Anna Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokÓrarendKRÉTA

Hírek

2023. jún. 14.


Székely Viktor, 11.C

  Európai Parlament Nagykövet Iskolája lettünk!

  Négy nagykövet

  Európai Parlament Nagykövet Iskolája lettünk!

  2023. június 6-án hivatalosak voltunk az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodájába az EPAS plakett- és oklevél átadó ünnepségre. Négyen mentünk junior nagykövetek: Baranyi Barbara, Fekete Alexa Gréta, Jakucska Szabolcs és jómagam, Székely Viktor. Velünk tartott Vargáné Nemes Ildikó igazgatónő, illetve a senior nagykövet Simon Miklós Tanár úr is.

  Már ismerős volt a hely, hiszen ősszel épp itt, az Európa Pontban vehettünk részt EU-s tanórán. Egy  prezentációban bemutattuk, hogy iskolánk milyen programokat tartott az Európai Parlament Nagykövet Iskolája (EPAS) program keretein belül a tanévben. Rajtunk kívül más városok iskolái is eljöttek (pl. Eger, Kecskemét, Pilisvörösvár, Győr, Nagykanizsa, Gyomaendrőd, Budapest), főleg gimnáziumok. Meghallgattuk egymás előadásait. Érdekes volt látni, hogy ezek az iskolák milyen programokat szerveztek a tanév során. Szerintem bátran kijelenthetem, hogy mi előadásunk ott volt az élmezőny kategóriájában. Az előadások végén megkaptuk az "Európai Parlament Nagykövet Iskola" feliratú plakettet és a névre szóló okleveleket is.

  Szerintem ez az egész program élvezetes volt, illetve úgy látom, sok kecsegtető lehetőség van még kiaknázatlanul, amit a következő években megpróbálunk megvalósítani.

  Székely Viktor, 11.C

  GALÉRIA

  EP Nagykövet Iskola 2023.06.13.

  7.jpg
  6.jpg
  9.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  14 napos szakmai tanulmányút Spanyolországban Erasmus+ pályázat keretében

  14 napos szakmai tanulmányút Spanyolországban Erasmus+ pályázat keretében

  Iskolánk 2023 februárjában pályázatot adott be a Tempus Közalapítvány által a szakképző iskolák számára kiírt Erasmus+ rövid futamidejű mobilitás pályázatra.

  2024. júl. 5.


  Simon Miklós

  Továbbképzés az óvodai nevelő képzéshez

  Továbbképzés az óvodai nevelő képzéshez

  Az óvodai nevelő képzéshez kötődően két napos továbbképzést tartanak iskolánkban

  2024. júl. 3.


  -

  Tanévzáró ünnepség

  Tanévzáró ünnepség

  Díjaztuk a legjobbakat

  2024. jún. 28.


  -


  Partnereink

  SZC logo

  Nyíregyházi Szakképzési Centrum


  NYSZC Zay Anna Technikum és Kollégium

  4400 Nyíregyháza, Család utca 11.

  Telefon: +36701996735

  E-mail: titkarsag@zay.hu

  OM azonosító: 203045/008

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/000936


  2024NYSZC Zay Anna Technikum és Kollégium